Dotaz – bolestivost při jídle u kočky II

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Jak mám ale tedy postupovat, pokud nechci riskovat narkózu? Je nějaká jiná varianta nebo léky, popř. je možné takto žít dál i s těmito obtížemi? Svou kočičku velmi miluji a opravdu nemůžu riskovat, že by se z narkózy neprobrala, ještě když ji ani veterinář nedoporučoval… Moc děkuji.

Dobrý den,

bohužel  není možné Vaší kočičce bez vyšetření pomoci. Musela bych ji alespoň vidět a do tlamky jí nakouknout. Předoperační vyšetření jsem Vám doporučovala proto, abyste zjistila, zda lze kočičku bezpečně zklidnit, znovu podotýkám, na vyšetření není nutná narkóza! To, že je Vaší kočičce 13 let neznamená, že není možné ji bezpečně uspat. Je jenom třeba zjistit, zda je všechno v pořádku – (například z krve se pozná, zda jí správně fungují ledviny a játra, nemá cukrovku a podobně, rentgen hrudníku a eventuelně ultrazvuk srdce zase vyloučí onemocnění plic a srdce, které jsou pro anestezii také důležité. Pokud by všechny vyšetření dopadla dobře, není důvod se zklidnění obávat. Musí se ovšem jednat o podání šetrných léků a pokud by přesto kočička potřebovala narkózu (po vyšetření je možné, že by potřebovala nějaký druh zákroku, podle nálezu), tak jednoznačně doporučuji šetrnou inhalační anestezii s kvalitním přístrojovým monitoringem. Obávám se, že pomoci Vaší kočičce náhodným zkoušením léků není dobrý nápad, protože pravděpodobně stejně nezaberou a mohou mít i vážné nežádoucí účinky.

Pokud zklidnění kočičky odmítáte z principu, můžu Vám nabídnout, abyste se přijeli s kočičkou ukázat a když si alespoň trochu nechá nahlédnout do tlamy, mohu Vám sdělit něco bližšího.

S pozdravem, Slabá

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.