Podkus

Dobry den,
máme psa Rotvajlera, momentálně má 14 týdnu, s výrazným podkusem (jde o psa s PP, jeho sourozenci tento problém nemají). Všimli jsme si, ze začíná mít problémy s granulemi, proto je namacime a doplnujeme masem z konzervy. Cetli jsme, ze by se podkus mohl srovnat a stravu by bylo vhodne doplnil Caninou vápníkem (pro podporu růstu zubu a kosti). Všimli jsme si ale, ze spodní zub se lehce zapichuje do dásne a to by mohl být problém při prezubovani nebo růstu dolní čelisti. Dostali jsme také radu, ať pejskovi zkusíme zuby viklat a pokusit se je do konce 4 měsíce vytrhnout. Bojíme se ale zasahovat, zaroven ale máme strach plne to ponechat vývoji-třeba pro to můžeme něco udělat a pejskovi pomoct. Jak máme prosím postupovat? Přidávat Caninu do krmiva, viklat zuby nebo to ponechat plne přírodě?
Předem děkuji za čas a odpověď.

Dobrý den,

Pokud si pes kouše do patra, je třeba mléčné zuby vytrhnout, aby ho to nebolelo a také, aby se umožnilo eventuální srovnání čelistí. Jinak se totiž čelisti kvůli špatnému postavení mléčných zubů „zamknou“ ve špatném vzájemném postavení. Doporučuji vyšetření  a trhání u specialisty- je nutné RTG vyšetření před  a po trhání, aby se minimalizovalo riziko poškození trvalých zubů.

Psa je dále třeba sledovat pravidelně u stomatologa každý měsíc, aby nedošlo k poškozování trvalými zuby při a po prořezání a toto poškozování omezit včasným opatřením a nebo zákrokem.

S pozdravem,

Dr. Slabá

 

 

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.