Dotaz- vředz na místech přiléhajících k zubům

Dotaz:

DSCN5104

Dobrý den,
mám problém se zuby u čínského chocholatého psa.V září 2017 byla fenečka na odstranění zubního kamene,kdy již u předního špičáku mela poškozený pysk.Po odstranění zubního kamene se pysk stále nehojí,některé zuby jí byly vytrhnutyi vrchní stolička,načež ta spodní stolička,která jí zůstala,dráždí dáseň a udělal se jí absces v koutu tlamky.Boule je viditelná i z venku na tlamce.Jak toto nejlépe řešit,půjde stolička jen zbrousit,aby špička nezasahovala do dásně a koutku nebo se bude muset vytrhnout?To stejné se špičákem,místo,kde měla být ještě dáseň je po ostranění zubního kamene je špičák drsný a stále jí to dráždí pysk.Děkuji moc za odpověď.Posílám fotografie.
S pozdravem
Michaela Vašková

odpověď:

Dobrý den,

bohužel fotografie není dost ostrá a i tak bych se na základě jednoho snímku nemohla rozhodnout. Musela bych psa vidět, pravděpodobně i nechat vyšetřit krev, zda není nějaký celkový problém. U takovýchto onemocnění se může zvážit více možností léčby a je třeba je prodiskutovat, od léčby léky až po vytržení zubu. Vše je třeba uvážit  a probrat a hlavně psa klinicky vyšetřit a udělat v sedaci RTG snímky, abychom mohli dobře posoudit stav pacienta.

Mrzí mne, že Vám nemohu dát konkrétnější odpověď, doporučuji se obrátit na lékaře, který se více stomatologii věnuje, seznam na wwww.vetstom.cz.

Jsme s pozdravem, Dr. Slabá

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.